Projekt Moje Heroine 2022 představuje během jednoho roku celkem deset jedinečných příběhů odvahy a odhodlání. Ženy, které se zasazují o spravedlivější svět, svou sílu demonstrují laskavostí a férovým přístupem.
Projekt vyvrcholil konferencí Svět podle Heroine.

Hrdinka měsíce

Moje Heroine 2022: Ženy, které tvoří lepší svět

Moje Heroine 2022: Ženy, které tvoří lepší svět

Druhý ročník projektu Moje Heroine, ve kterém magazín Heroine na základě čtenářských nominací oceňuje ženy za odvahu, odhodlání a inspiraci ostatních, ukázal, že i v roce poznamenaném válkou, krizí a omezováním lidských práv ve světě existuje naděje.

Více

Galerie hrdinek

Naši partneři

Lilia Khousnoutdinova

Historička, podnikatelka a zastánkyně ženských práv se dlouhodobě věnuje ženským, partnerským a reprodukčním tématům. Je autorkou a koordinátorkou projektů, které podporují ženy a jejich aktivity, jako jsou například Jsem žena, Žena v zenu nebo Ženské příběhy. Nadační fond Propolis33, který založila, podporuje ženské charitativní a osvětové projekty. Studovala na Oxfordu a na London School of Economics. Je také certifikovaná ceremonialistka a maminka tří dětí.

patronka projektu
Lilia Khousnoutdinova

Inspirativní texty

Hrdinky roku 2021

Završení minulého ročníku na kanadské ambasádě

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou

Hrdinky nominované na Moji Heroine 2021 spolu s kanadskou velvyslankyní Ayeshou Patricií Rekhi a šéfredaktorkou printu Michaelou Kramárovou a webu heroine.cz Annou Urbanovou | foto: Ondřej Košík

Kdo nám fandí