Kdo uspěje v budoucnosti? Ten, kdo se nebojí učit nové věci. Přichází Doba digitální a jisté je jen jedno: Změní se všechno. Naše životy, práce i zábava. Tak nezaspěte! Heroine je tu, aby vám dodala odvahu i inspiraci.

Doba digitální

Články

Vybrané kurzy

Kurz zaměřený na tvorbu webu pomocí HTML a CSS

placené

HTML a CSS jsou nepostradatelnou součástí každého webu. Tyto technologie jsou snadné na pochopení a jednoduché webové stránky díky nim dokážete vytvořit už za pár týdnů. Nepotřebujete žádné předchozí znalosti, všechno vás naučí na 3měsíční Akademii.

Kóduj! Úvod do programování

zdarma

Chtěli jste se učit programovat, ale nevěděli jste, kde začít? Tento kurz na platformě Coursera vás naučí základy programování ve Scratchi, v jednoduchém vizuálním programovacím jazyku. Naučíte se základní principy a zkusíte si, jaké to je, přemýšlet jako softwarový inženýr.

Základy programování a OOP

zdarma

Pokud se chcete posunout k OOP a programování webových aplikací, ale online kurzy PHP a Laravel vám přijdou příliš drahé, je tento kurz přesně pro vás. Programování umí být frustrující, protože je o řešení problémů. Nejdřív se naučíte programovat a psát kód a pak se budete zdokonalovat v OOP.

Programování pro všechny (začínáme s Pythonem)

zdarma

Díky tomuto kurzu zvládnete základy programování v Pythonu. Každý, kdo má střední zkušenosti s počítačem, by měl být schopen materiály v kurzu dobře vstřebat. Pokrývá kapitoly 1–5 učebnice „Python pro každého“. Jakmile student dokončí tento kurz, bude připraven absolvovat pokročilejší úrovně.

Programování v Javě pro úplné začátečníky

placené

Kurz pro naprosté začátečníky, formou hry se naučíte programovat. Nepředpokládá žádné předchozí zkušenosti s programováním nebo Javou. Pokud jste ještě nikdy neprogramovali nebo už třeba máte nějaké zkušenosti s jiným programovacím jazykem a chcete se rychle naučit Javu, je tento kurz pro vás ideální.

Poznej programování

zdarma

Podíváte se pod pokličku kurzům Czechitas zaměřeným na programování. Dozvíte se, jak vypadá práce v oboru přímo od profíků z praxe, kteří v programování našli svou vysněnou práci. Na datech si ukážete, jak to dnes vypadá na trhu práce, z jakých pozic můžete vybírat a jaké jsou nejvíce žádané.

Články

Inspirativní ženy

Anna Vošalíková

Anna Vošalíková

Šéfproducentka Českého rozhlasu

Pracuje v Českém rozhlase jako šéfproducentka portálu mujRozhlas.cz. Pod jejím vedením vznikly také tři série s názvem Digitální spisovatel, což jsou povídky, které pro rozhlas napsala umělá inteligence. Dlouhodobě se zajímá o téma umělé inteligence a robotů. Její texty o umělé inteligenci si můžete přečíst i na webu Heroine.cz.

Daria Hvížďalová

Daria Hvížďalová

Výzkumnice v oboru umělé inteligence

Pohybuje se v oboru umělé inteligence osm let. Působila v soukromé výzkumné laboratoři, kde se věnovala výzkumu všeobecné umělé inteligence, což je zhruba to, co známe ze sci-fi filmů. Nyní vede vzdělávací institut pro developery 42 Prague.

Dita Formánková

Dita Formánková

Softwarová inženýrka a mentorka

Vystudovaná softwarová inženýrka, iniciátorka a mentorka sociálně prospěšných organizací, exředitelka pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami, dobrodružka. Nezisková organizace Czechitas, kterou založila, proškolila už přes 130 000 žen v digitálních a technických dovednostech a tisícům z nich našla práci v IT. Dlouhodobě se snaží dostat do technologií více žen.

Bára Vlášková

Bára Vlášková

Webdesignérka a kodérka

IT ji lákalo od dětství, a i když si vybrala střední v jiné oblasti, nakonec se rozhodla vystudovat IT na VOŠce. Téměř 10 let se věnuje tvorbě webových stránek a aplikací na volné noze a vede k tomu další ženy pomocí mentoringu a kurzů a buduje komunitu, kde se vzájemně inspirují a radí.

Jana Jurčíková

Jana Kubíčková

Head of delivery v IT

Vždycky ji bavila matika, proto vystudovala Fakultu informatiky MU v Brně. Brzy zjistila, že programování není úplně pro ni a už během studia svou dráhu nasměrovala směrem k projektovému managementu v IT. Přes stáž se vypracovala do role projektového manažera, později vedoucí projektové kanceláře, aktuálně je roli Head of delivery v softwarové firmě.

Kateřina Urbanová

Kateřina Urbanová

Lead Technical Designer v Ashborne Games

K IT ji motivovaly databázové úpravy na MMORPG hře, ve které strávila mnoho času po vážném úrazu. Po náhledu na skriptování v této hře se přihlásila na studium VUT FIT a po něm pokračovala při páci ve studiu Řízení Rizik v Informačních Systémech. Díky tématu diplomové práce se dostala na pohovor do herního studia Bohemia Interactive, kde později vedla oddělení skripterů. Nyní pracuje v nově založené herní společnosti Ahshborne game jako Lead Technical Designer.

Markéta Wills

Markéta Willis

Frontend developer

Vystudovala pedagogickou fakultu v Praze. Před třemi lety se začala učit programovat a po absolvování Digitální akademie Czechitas získala práci jako frontend vývojářka. Zároveň kombinuje své pedagogické vzdělání s programováním a už druhým rokem učí dlouhodobé kurzy v Czechitas, mentoruje nováčky v IT a je aktivní v pražské IT komunitě. Věří v potenciál diverzních týmů v IT.

Barbora Stibor

Barbora Stibor

COO vzdělávací organizace makeITtoday

Z pozice HR v technologických startupech roky přihlížela nedostatku IT profesionálů oproti vysoké poptávce na trhu. Nyní působí jako COO v organizaci makeITtoday, která se věnuje vzdělávání děti v oblasti digitálních dovedností a pomáhá je lépe připravit na trh práce 21. století. Kurzy, workshopy a tábory už prošlo více než 2500 dětí.

Betty Vybíralová

Betty Vybíralová

Producentka v Ashborne Games

Vystudovala bakaláře Teorie interaktivních médií na Masarykově univerzitě a hned vzápětí se dostala do herního průmyslu jako release coordinator pro Madfinger Games. Nyní je producentkou v novém brněnském herním studiu Ashborne Games pod hlavičkou THQ Nordic.

Články

Univerzity

Make IT Today

Praha
Pro děti

Kurzy jsou pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci.
Ať už na počítači, nebo bez něj. Májí zkušené lektory, kteří jsou zvyklí hodinu přizpůsobit různým potřebám a tempu. To jde i díky tomu, že mají malé třídy do 10 studentů.

Scratch

Online aplikace
Pro děti

Scratch je největším světovým společenstvím programujících pro děti a programovacím jazykem s jednoduchým vizuálním rozhraním, které umožňuje mládeži vytvářet digitální příběhy, hry a animace.

Robotí invaze: OZOBOT 1

Praha
Brno
Olomouc
Pro děti

Podíváme se na základy programování pomocí robotických hraček – ozobotů. Rozpohybujeme je nejprve bez pomoci dalších technologií, budou nám stačit papíry a fixy. A možná je rozhýbáme i s pomocí počítače. Navíc si vysvětlíme, proč je vhodné nové technologie ovládat. Kurz je pod hlavičkou Czechitas.

Fakulta informačních technologií (FIT ČVUT)

Praha

Fakulta informačních technologií ČVUT nabízí komplexní vzdělání ve všech oblastech informatiky od informačních systémů a webových technologií, přes počítačovou grafiku až po hardware. Studium je klasické třístupňové: bakalářské, navazující magisterské a doktorské. V rámci studijních pobytů v zahraničí spolupracujeme s více než 30 IT fakultami po celém světě. Pro bakalářské studium není potřeba mít žádné předchozí IT znalosti.

Fakulta informatiky (FI MU)

Brno

Ve studijním programu Informatika získáte plnohodnotné všeobecné oborové vzdělání, které ani ve víru technologických změn nezestárne. Tento program je vhodným předstupněm pro pokračování v navazujícím magisterském studiu.Během tohoto programu se můžete vhodnou volbou předmětů zaměřit na jednu z osmi specializací.

Fakulta informatiky a statistiky (VŠE)

Praha

Fakulta sdružuje katedry a studijní programy zabývající se informačními systémy a statistickými, ekonometrickými i dalšími matematickými metodami aplikovanými ve všech oblastech hospodářského života. Díky svému zaměření a praktickému studiu mají absolventi dlouhodobě výborné uplatnění na trhu práce. Zastávají odborné a manažerské pozice jak v soukromém, tak i v státním sektoru.

Články

Medailonky partnerů

Google

Google je americká technologická společnost, jejímž posláním je uspořádat informace z celého světa tak, aby byly všeobecně dostupné a užitečné. Jeji produkty, mezi které patří například Vyhledávání Google, Mapy Google, Google Workspace nebo YouTube, využívají miliardy lidí po celém světě. V Česku se Google zavázal podporovat digitální transformaci země. Nabízí širokou škálu produktů, služeb ale i vzdělávacích programů, jejichž cílem je pomoci českým firmám i jednotlivcům uspět v digitálním věku. Google se v posledních letech aktivně podílí také na řešení problému dezinformací v regionu.

Anect

Působí na trhu již od roku 1993 a je předním dodavatelem integrovaných řešení a služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií s velkým důrazem na ICT bezpečnost. Kromě kybernetické bezpečnosti se dlouhodobě věnuje také datovým centrům, kontaktním centrům, infrastruktuře ICT a provozu a řízení ICT. Nabízí komplexní přístup, který zahrnuje návrh řešení, projektové řízení, integraci produktů a služeb. Svá řešení realizuje u enterprise zákazníků i u menších progresivních firem. Anect má pobočky ve čtyřech městech České republiky, na Slovensku a tým tvoří více než 150 profesionálů. „Zakládáme si na fair play, osobní odpovědnosti a týmové spolupráci.

Czechitas

Czechitas je nezisková organizace, která se zaměřuje na zvyšování digitální gramotnosti a technických dovedností mezi ženami a dívkami v České republice. Organizace nabízí širokou škálu kurzů a workshopů z oblasti programování, datové analytiky, webového designu a dalších digitálních dovedností pro začátečníky i pokročilé úrovně.
Czechitas byla založena v roce 2014 a od té doby se stala jednou z nejvýznamnějších organizací svého druhu v České republice. Organizace spolupracuje s mnoha významnými partnery z komerčního sektoru, nadacemi a vládou ČR, a snaží se podporovat rozvoj technických dovedností u žen a dívek, které jsou v oblasti technologií často podreprezentovány. Cílem Czechitas je rovněž motivovat ženy a dívky ke vstupu do technologických oborů a snižovat genderové rozdíly v oblasti IT a digitálního světa.

Naši partneři

Google
Anect
Czechitas