Svět potřebuje víc ajťaček, programátorek a kodérek. Staňte se jednou z nich i vy! Projekt Heroine Ženy v IT vám dokáže, že to není tak těžké, jak si myslíte

Články

Vybrané kurzy

Kurz zaměřený na tvorbu webu pomocí HTML a CSS

placené

HTML a CSS jsou nepostradatelnou součástí každého webu. Tyto technologie jsou snadné na pochopení a jednoduché webové stránky díky nim dokážete vytvořit už za pár týdnů. Nepotřebujete žádné předchozí znalosti, všechno vás naučí na 3měsíční Akademii.

Kóduj! Úvod do programování

zdarma

Chtěli jste se učit programovat, ale nevěděli jste, kde začít? Tento kurz na platformě Coursera vás naučí základy programování ve Scratchi, v jednoduchém vizuálním programovacím jazyku. Naučíte se základní principy a zkusíte si, jaké to je, přemýšlet jako softwarový inženýr.

Základy programování a OOP

zdarma

Pokud se chcete posunout k OOP a programování webových aplikací, ale online kurzy PHP a Laravel vám přijdou příliš drahé, je tento kurz přesně pro vás. Programování umí být frustrující, protože je o řešení problémů. Nejdřív se naučíte programovat a psát kód a pak se budete zdokonalovat v OOP.

Programování pro všechny (začínáme s Pythonem)

zdarma

Díky tomuto kurzu zvládnete základy programování v Pythonu. Každý, kdo má střední zkušenosti s počítačem, by měl být schopen materiály v kurzu dobře vstřebat. Pokrývá kapitoly 1–5 učebnice „Python pro každého“. Jakmile student dokončí tento kurz, bude připraven absolvovat pokročilejší úrovně.

Programování v Javě pro úplné začátečníky

placené

Kurz pro naprosté začátečníky, formou hry se naučíte programovat. Nepředpokládá žádné předchozí zkušenosti s programováním nebo Javou. Pokud jste ještě nikdy neprogramovali nebo už třeba máte nějaké zkušenosti s jiným programovacím jazykem a chcete se rychle naučit Javu, je tento kurz pro vás ideální.

Poznej programování

zdarma

Podíváte se pod pokličku kurzům Czechitas zaměřeným na programování. Dozvíte se, jak vypadá práce v oboru přímo od profíků z praxe, kteří v programování našli svou vysněnou práci. Na datech si ukážete, jak to dnes vypadá na trhu práce, z jakých pozic můžete vybírat a jaké jsou nejvíce žádané.

Články

Inspirativní ženy

Bára Vlášková

Bára Vlášková

Webdesignérka a kodérka

IT ji lákalo od dětství, a i když si vybrala střední v jiné oblasti, nakonec se rozhodla vystudovat IT na VOŠce. Téměř 10 let se věnuje tvorbě webových stránek a aplikací na volné noze a vede k tomu další ženy pomocí mentoringu a kurzů a buduje komunitu, kde se vzájemně inspirují a radí.

Jana Jurčíková

Jana Kubíčková

Head of delivery v IT

Vždycky ji bavila matika, proto vystudovala Fakultu informatiky MU v Brně. Brzy zjistila, že programování není úplně pro ni a už během studia svou dráhu nasměrovala směrem k projektovému managementu v IT. Přes stáž se vypracovala do role projektového manažera, později vedoucí projektové kanceláře, aktuálně je roli Head of delivery v softwarové firmě.

Kateřina Urbanová

Kateřina Urbanová

Lead Technical Designer v Ashborne Games

K IT ji motivovaly databázové úpravy na MMORPG hře, ve které strávila mnoho času po vážném úrazu. Po náhledu na skriptování v této hře se přihlásila na studium VUT FIT a po něm pokračovala při páci ve studiu Řízení Rizik v Informačních Systémech. Díky tématu diplomové práce se dostala na pohovor do herního studia Bohemia Interactive, kde později vedla oddělení skripterů. Nyní pracuje v nově založené herní společnosti Ahshborne game jako Lead Technical Designer.

Markéta Wills

Markéta Willis

Frontend developer

Vystudovala pedagogickou fakultu v Praze. Před třemi lety se začala učit programovat a po absolvování Digitální akademie Czechitas získala práci jako frontend vývojářka. Zároveň kombinuje své pedagogické vzdělání s programováním a už druhým rokem učí dlouhodobé kurzy v Czechitas, mentoruje nováčky v IT a je aktivní v pražské IT komunitě. Věří v potenciál diverzních týmů v IT.

Barbora Stibor

Barbora Stibor

COO vzdělávací organizace makeITtoday

Z pozice HR v technologických startupech roky přihlížela nedostatku IT profesionálů oproti vysoké poptávce na trhu. Nyní působí jako COO v organizaci makeITtoday, která se věnuje vzdělávání děti v oblasti digitálních dovedností a pomáhá je lépe připravit na trh práce 21. století. Kurzy, workshopy a tábory už prošlo více než 2500 dětí.

Betty Vybíralová

Betty Vybíralová

Producentka v Ashborne Games

Vystudovala bakaláře Teorie interaktivních médií na Masarykově univerzitě a hned vzápětí se dostala do herního průmyslu jako release coordinator pro Madfinger Games. Nyní je producentkou v novém brněnském herním studiu Ashborne Games pod hlavičkou THQ Nordic.

Články

Univerzity

Make IT Today

Praha
Pro děti

Kurzy jsou pro všechny děti a studenty, co rádi tvoří a učí se nové věci.
Ať už na počítači, nebo bez něj. Májí zkušené lektory, kteří jsou zvyklí hodinu přizpůsobit různým potřebám a tempu. To jde i díky tomu, že mají malé třídy do 10 studentů.

Scratch

Online aplikace
Pro děti

Scratch je největším světovým společenstvím programujících pro děti a programovacím jazykem s jednoduchým vizuálním rozhraním, které umožňuje mládeži vytvářet digitální příběhy, hry a animace.

Robotí invaze: OZOBOT 1

Praha
Brno
Olomouc
Pro děti

Podíváme se na základy programování pomocí robotických hraček – ozobotů. Rozpohybujeme je nejprve bez pomoci dalších technologií, budou nám stačit papíry a fixy. A možná je rozhýbáme i s pomocí počítače. Navíc si vysvětlíme, proč je vhodné nové technologie ovládat. Kurz je pod hlavičkou Czechitas.

Fakulta informačních technologií (FIT ČVUT)

Praha

Fakulta informačních technologií ČVUT nabízí komplexní vzdělání ve všech oblastech informatiky od informačních systémů a webových technologií, přes počítačovou grafiku až po hardware. Studium je klasické třístupňové: bakalářské, navazující magisterské a doktorské. V rámci studijních pobytů v zahraničí spolupracujeme s více než 30 IT fakultami po celém světě. Pro bakalářské studium není potřeba mít žádné předchozí IT znalosti.

Fakulta informatiky (FI MU)

Brno

Ve studijním programu Informatika získáte plnohodnotné všeobecné oborové vzdělání, které ani ve víru technologických změn nezestárne. Tento program je vhodným předstupněm pro pokračování v navazujícím magisterském studiu.Během tohoto programu se můžete vhodnou volbou předmětů zaměřit na jednu z osmi specializací.

Fakulta informatiky a statistiky (VŠE)

Praha

Fakulta sdružuje katedry a studijní programy zabývající se informačními systémy a statistickými, ekonometrickými i dalšími matematickými metodami aplikovanými ve všech oblastech hospodářského života. Díky svému zaměření a praktickému studiu mají absolventi dlouhodobě výborné uplatnění na trhu práce. Zastávají odborné a manažerské pozice jak v soukromém, tak i v státním sektoru.

Články

Medailonky partnerů

Avast

Avast vznikl v Československu v roce 1988, kdy zakladatelé Pavel Baudiš a Eduard Kučera začali vyvíjet svůj první antivirový software. Dnes má firma dva tisíce zaměstnanců, pobočky po celém světě a svým 435 milionům uživatelů nabízí komplexní zabezpečení jejich digitálního života, od antivirů a VPN až po optimalizační software.

Anect

Působí na trhu již od roku 1993 a je předním dodavatelem integrovaných řešení a služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií s velkým důrazem na ICT bezpečnost. Kromě kybernetické bezpečnosti se dlouhodobě věnuje také datovým centrům, kontaktním centrům, infrastruktuře ICT a provozu a řízení ICT. Nabízí komplexní přístup, který zahrnuje návrh řešení, projektové řízení, integraci produktů a služeb. Svá řešení realizuje u enterprise zákazníků i u menších progresivních firem. Anect má pobočky ve čtyřech městech České republiky, na Slovensku a tým tvoří více než 150 profesionálů. „Zakládáme si na fair play, osobní odpovědnosti a týmové spolupráci.

Asseco Solutions

Asseco Solutions je největším producentem informačních systémů HELIOS na českém a slovenském trhu. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace v nejrůznějších oblastech působení. Její produktové portfolio sahá od informačních systémů pro podniky zabývající se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po ty, které pokrývají specializované potřeby firem. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských řešení. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2015 a je členem nadnárodní skupiny Asseco Group.

Ataccama

Jsme česko-kanadská společnost plná datových expertů a nadšenců. Vyvíjíme platformu Ataccama ONE na řízení a správu (nejen) velkých dat, která našim zákazníkům po celém světě umožňuje dělat s daty divy. Sídlo máme v Torontu, ale aše R{amp2}D centrum, a zároveň největší kancelář, je v pražském Karlíně. Tam je nás už skoro 300 (z toho 30 % žen, a rádi bychom více). Letos naše kancelářské prostory dostaly dokonce ocenění IT Kanceláře roku. Tak se k nám zastav na výbornou kávu!

Accenture

Accenture je globální společnost poskytující profesionální služby v oblasti digitalizace, cloudu a kybernetické bezpečnosti. Popularizace vzdělávání v technologiích a digitální gramotnosti je jednou z našich priorit. Dlouhodobě se zaměřujeme především na podporu IT vzdělávání dívek a žen a proto ve spolupráci s reskillingovými agenturami pomáháme ženám najít nové uplatnění i životní cestu ve sféře IT. A to jak zájemkyním, které přišly z jiného oboru, tak těm, které jsou momentálně nezaměstnané či na mateřské dovolené.

No Fluff Jobs

No Fluff Jobs je pracovní portál, který se specializuje na oblast IT. Aktuálně zde najdete přes 10 000 nabídek práce v IT. Je to první a jediná platforma, která vyžaduje zveřejnění platového rozsahu u každé pracovní nabídky. No Fluff Jobs působí ve střední a východní Evropě a od roku 2020 má pobočku také v Česku. Vzhledem k současnému dění na Ukrajině firma No Fluff Jobs pozastavila veškeré aktivity v Bělorusku. Uprchlíkům z Ukrajiny momentálně pomáhá najít práci v zemích EU.

Kyndryl

Kyndryl je největším světovým poskytovatelem služeb v oblasti IT infrastruktury. Společnost navrhuje, buduje, spravuje a modernizuje složité informační systémy, které jsou kriticky důležité a na kterých je závislý každodenní běh celého světa. Více než 90 000 zaměstnanců společnosti Kyndryl obsluhuje přes 4 000 zákazníků ve více než 60 zemích světa. Firma je také hrdá na to, že má ve svých řadách zastoupeno přes 33 procent žen a aktivně pracuje na osvětě o IT mezi mladými ženami.

Naši partneři

Avast
Anect
Jobs
Asseco solutions
ČMAPM
Green fox academy
Ataccama
Accenture
No Fluff Jobs
Kyndryl