heroine vás zve na prezidentskou konferenci

Heroine prezidentská konference

Vítězku voleb Heroine už máme. Cestu do nejvyšších pater české politiky i byznysu je však třeba ženám dál prošlapávat.

Heroine svolává diskusi s 5 potenciálními kandidátkami na prezidentku, které znáte z titulní strany našeho speciálu.

Datum konání: 20. 10. 2021
Čas konání: 16:45
Místo konání: Centrum architektury C.A.M.P.
Koupit vstupenky

Danuše Nerudová, Miroslava Němcová, Lenka Bradáčová, Adéla Šípová a Rut Kolínská budou debatovat s Martinem Veselovským z DVTV a vy můžete být u toho.

Program

17.00 Začátek prezidentské konference, přivítání hostů, networking

Začátek prezidentské konference, přivítání hostů, networking

Výstavní sál Baucentrum,

kde se bude celá konference konat, má panoramatickou projekční stěnu o rozměrech 24 × 4 metry, kde budete moci navíc celou debatu sledovat v rozlišení 8K. Vizuální identita CAMPu obsahuje autentické prvky původní Pragerovy architektury. Nechte na sebe působit nejen poutavou diskuzi našich 5 „prezidentských“ kandidátek, ale také unikátní architekturu, kterou budete na konferenci obklopeni.

17.30 Moderátor Martin Veselovský má úvodní slovo

Moderátor Martin Veselovský má úvodní slovo

Martin Veselovský

je spolu s moderátorkou Danielou Drtinovou tváří DVTV. Tvoří společně zpravodajsko-publicistický videoobsah zaměřený na aktuální politické, ekonomické, kulturní i společenské dění, který byl v minulosti oceněn mnoha prestižními cenami, jako je Křišťálová lupa nebo Novinářská cena. Martin Veselovský patří k moderátorské špičce, proto byla naše volba moderátora prezidentské debaty jasná. Můžete se těšit na nestrannou diskuzi na úrovni.

17.40 Projev právničky a expertky na antidiskriminační právo Barbary Havelkové z Oxfordu

Projev právničky a expertky na antidiskriminační právo Barbary Havelkové z Oxfordu

Barbora Havelková

se věnuje tématu diskriminace a genderu z pohledu práva. Vysokoškolská pedagožka, která vede studenty mimo jiné i na Oxfordu, je spoluautorkou knihy Mužské právo.
„Moje oblíbená hláška je, že rovnosti bude dosaženo, až bude ve vedení tolik neschopných žen, jako je tam neschopných mužů,“ říká. Ale zároveň upozorňuje: „Nesmíme na ženy klást požadavek, aby byly excelentní, aby byly lepší než muži, co už tam jsou.“

18.00 Prezidentská debata

Danuše Nerudová

rektorka Mendelovy univerzity a 1. prezidentka Heroine

Danuše Nerudová

Bylo jí 38 let, když byla v roce 2018 jmenována rektorkou Mendelovy univerzity v Brně. Ve stoleté historii školy je první ženou, která tento post získala. Jako ekonomka a vědkyně se dlouhodobě věnuje otázkám rovného postavení žen a mužů, a tak není divu, že univerzita pod jejím vedením získala záhy ocenění HR Award, certifikát Evropské komise, který se uděluje za dodržování rovnosti příležitostí. V praxi to vypadá tak, že Mendelova univerzita má dnes dvě prorektorky (z pěti prorektorů) a že třeba ve výzkumném týmu Nerudové jsou ženy a muži „padesát na padesát“.

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Danuše Nerudová

„Přála bych si, aby justice v této zemi už nikdy nezklamala. Aby tady byly takové osobnosti, které by justici udržely v postoji vzpřímeném – i kdyby došlo zase k politickému zvratu,“ říká a právě tyto věty možná nejpřesněji definují, kdo je. Ne náhodou kdysi novináři Lenku Bradáčovou překřtili na „Cattaniho v sukních“, ne náhodou od počátku své kariéry vířila stojaté vody kteréhokoliv státního zastupitelství, do kterého vstoupila.

Rut Kolínská

prezidentka Sítě pro rodinu

Rut Kolínská

Občansky aktivní byla Rut Kolínská už na konci osmdesátých let, kdy se sdružením Pražské matky demonstrovala za lepší ovzduší. Pochod matek s dětmi a s kočárky tehdy znervózňoval státní moc a Rut si ověřila, že matky mají zájem nejen o plíny a kojení, ale i o budoucnost, ekologii a veřejné dění. Jedním z jejích hlavních cílů je motivovat ženy z mateřských center, aby aktivně vstupovaly do komunální politiky. Rut Kolínská za svou práci získala mezinárodní ocenění Žena Evropy 2003.

Miroslava Němcová

senátorka

Miroslava Němcová

„Myslím, že musí stokrát za den nadskočit na židli a stokrát za den se kousnout do jazyka, zavřít oči a nevidět a neslyšet. Ale je trpělivá, disciplinovaná, protože si uvědomuje, že chce dosáhnout něčeho důležitějšího než vyhrát jednu hádku. Přestože bych často volila jiné řešení než Angela Merkelová, obdivuji její způsob,” říká Miroslava Němcová. Sama si za třiadvacet let, které dosud strávila „v barvách ODS“ v Poslanecké sněmovně (od 1998) a v Senátu (od 2020), vydobyla respekt mezi politickými příznivci i odpůrci.

Adéla Šípová

advokátka a senátorka

Adéla Šípová

Tři týdny po dosažení věku 40 let, který podmiňuje kandidaturu do Senátu, se v loňských volbách stala nejmladší českou senátorkou – poté, co v kladenském volebním obvodu porazila politické matadory Jiřího Dienstbiera a Petra Bendla. Vystudovala práva na UK a advokacii se věnuje od roku 2009. Spoluzaložila platformu Otevřená advokacie, se kterou bude letos v říjnu kandidovat do vedení České advokátní komory. V politice se soustředí na sociální otázky, zdůrazňuje nutnost posílení dostupnosti bydlení, koncepčního řešení dluhových pastí a strategickou péči o životní prostředí.

19.30 Volná zábava a networking

Volná zábava a networking

Dejte si po prezidentské debatě drink a něco dobrého s redakcí Heroine nebo účastnicemi debaty. Pojďme společně diskutovat, bavit se, přemýšlet nad tím, jak by se dala situace žen v politice vylepšit, co je třeba udělat pro to, aby se konečně něco změnilo. Můžete si vzpomínku na tento speciální večer uchovat v podobě fotky u fotostěny Heroine.

Ceny vstupenek

  • Early birds – do 30. 8. 2021 a pro předplatitele. V ceně občerstvení a uvítací drink – 850 Kč
  • Běžná cena – cena od 31. 8. 2021 – 950 Kč
  • Chceme dát možnost se konference zúčastnit i těm, kteří si to finančně nemohou dovolit, patří třeba mezi samoživitele.
    Pošlete nám prosím na redakce@heroine.cz, proč právě vy toužíte na naši prezidentskou debatu přijít, jaký je váš příběh.

    Vybereme 3 z vás, kterým umožníme navštívit naši akci zdarma.

Nákup vstupenek

1. vstupenka
950

Fakturační údajeJste firma a chcete víc vstupenek? Napište nám na redakce@heroine.cz

Počet vstupenek: 1
Celková cena: 950
Cena bez DPH: 785.12
GoPay

Partneři konference:

Logo Barbie
Logo Klenory Aurum
Logo Lexxus norton
Logo Answear.cz
Partners Market
Logo Žena v ženu
Logo Marionnaud
Logo Canon
Veuve Clicquot